225 let Bene - stručná historie firmy v deseti kapitolách, díl 1.

Díl První, Jméno Bene

 

První truhlářskou dílnu se jménem Bene založil již zmíněný Michael v roce 1790. Určitě si nedokázal představit expanzi, kterou zaznamenala firma Bene v posledních dekádách, jeho rodinná firma však byla úspěšná, a postupně rostla na firmu lokálního významu.

Roku 1951 již měla firma industriální rozměry, a rozhodla se k důležité změně - začala se orientovat na kancelářský nábytek. V roce 1980 zahájil dnešní majitel, Manfred Bene, mezinárodní expanzi. Manfred Bene je dodnes majoritním vlastníkem, předsedou představenstva Bene AG, a je v každodenním spojení se svou firmou.

Když jste se narodili se jménem Bene, nemusíte moc přemýšlet, jak nazvete svou firmu. "Bene" je skvělým jménem, v mezinárodním významu je synonymem pro vše dobré, v Italštině má přímo tento význam.

Nicméně v německy mluvících zemích je příznačné, že rodinné firmy nesou rodinné jméno. Vlastníci tím dávají všem jasně najevo svou provázanost s firmou, a deklarují odpovědnost, kterou spolu s firmou nesou. Odpovědnost za majetek, který jim zanechali jejich předci, a který oni předají svým potomkům. Takto to chodí i v Bene...už 225 let.

Kontaktujte nás

Domluvte si s námi nezávaznou návštěvu našeho odborníka. První návrh interiéru ZDARMA.


*povinné položky